myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle

tabletGünümüz koşullarındaki en önemli bakış açısının tedaviden de önce hastalığı önleme ve hastalıktan korunma olduğunu düşünürsek, hayatımız daki doğal desteklerin de yaşamımızda giderek ne kadar önemli yer tuttuğunu görmekteyiz.

Bu destek ürünlerinden günümüzde de bir çok alanda kullandığımız çinko bağışıklıkta genel koruyucu, saç dökülmelerini önleyici, kısırlıkta, çocukların sağlıklı gelişiminde, karaciğer problemi olan wilson hastalığında, göz sağlığında ve de beyin, ruh ve en önemlisi cilt sağlığında dünyanın en önemli desteklerinden biri olarak gösterilmektedir.

Çinko özellikle mevsim değişikliği ile ortaya çıkan bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı hastalıklarda koruma ve iyileştirmeye destek olarak kullanılmaktadır.

Gelişme çağında büyüme sorunu yaşayan çocuklarda önemli bir destek olan çinko, kullanımı neticesinde olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Günlük 10-30 miligram alınması önerilen çinko, bahar yorgunluğu ve bağışıklık sistemini güçlendirmek adına özellikle ilk ve sonbahar aylarında önerilmektedir.

“Çinko ve Faydaları” için yorum yapılmamış

Bu başlığa henüz hiçkimse yorum yapmamış.

Bir Cevap YazınAğız ve Diş Sağlığı - Aile Planlaması - Anne & Çocuk Sağlığı - sağlık