myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle

AHA, Vegetal ya da granüllü peelinler: Bunlar kısaca AHA dediğimiz meyve asitli, vegetal olarak organik olup ölü hücre eritici veya küçük sert granüller içeren, estetisyenler tarafından uygulanan hafif aşındırmaya yönelik tamamen güvenli soyma işlemleridir. Tedavilere ilaveten evde günlük tedaviyi destekleyici kozmetik ürünlerin kullanımına devam edilir.

Taşlama: Granüllü peeling gibi mekanik olarak cilde aşındırıcı materyal uygulanır. Elektrikli bir döner başlığın ucundaki ponza taşı cilde uygulanır. İnce bir zımparalama işlemini andırır.


Ultrasound ve iontopherez: Ultrasound dalgalarının deriye nufuz edici etkisiyle birlikte, leke rengini açıcı solusyonla kullanılır. Solusyonların melanin hücrelerinin rengini açıcı özellikleri vardır. İontopherez uygulamasında da mantık aynıdır. Deri altına, mümkün oldukça derine, cilt renigi açıcı bir ürünü indirebilmek. bu uygulamada solusyon galvanik akım verilerek derine nufuz ettirilir.

Kozmetik Ürünler: Tek başına ya da diğer tedavileri destekleyici olarak kullanılan kremlerdir. Derinin rengini açıcı veya melanin hücrelerinin koyu renk hücre üretimini engelliyici özellikte olanları vardır. Etki göstermeleri için düzenli olarak hergün en az 6- 9 ay süre ile kullanılması gerekmektedir.

“Cilt yara ve lekelerini tedavi yolları II.” için bir yorum yapılmış

  1. Demet 01 Ekim 2011, 18:24

    bir de yazıda bahsedilmeyen biotaches emülsiyon tedavi yöntemi var ki doktorumun bana tavsiyesiydi çok işe yaradı dogrusu

Bir Cevap YazınAğız ve Diş Sağlığı - Aile Planlaması - Anne & Çocuk Sağlığı - sağlık