myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle

Lazer tedavileri : Hiperpigmentasyonun deri altındaki derinliğine göre lazer ışınlarının deriye nufuz edişi ayarlanabilen ve koyu oluşumları yoketmeye yönelik uygulamalardır. Uygulamayı takip eden zamanda koyulaşmış lekeler cilt yenilenikçe atılmaktadır. Doktor kontrolünde lekeli bölgeye lazer ışını uygulanır.

Asit Peelingler: Genellikle laktik ve glikolik asitli solüsyonlar cilde uygulanır. Kesinlikle uzman bir kişi tarafından hijyenik ortamda yapılmalıdır. Cilde, cilt tipine ve leke tipine uygun olarak, belirli yüzdelikte asit içeren solusyonlar cilde uygulanır. Uygulamayı takip eden bir kaç haftada imha edilen yüzeysel hücrelerde döküntü görülür. Cildin üst tabakası tamamen soyulduğu için, güneşten korunmalı ve enfeksiyon riskine karşı tedbir alınmalıdır.

Dermal Abrazyon: Günümüzde yaygın olarak kullanılan, derisinin üst tabakasını aşındırıcı materyaller ile soyma yöntemidir. İnce granüllerin veya kristal tozlarının basınçlı olarak deriye çarpması ile gerçekleştirilen soyma işlemidir. Lazer ve asit peelin yöntemlerinde olduğu gibi cildi derin soyma işlemi yapıldığı için enfeksiyon kapma riski vardır ve kesinlikle medikal deneyimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Uygulama sonrasında bir müddet güneşten korunmalı ve yüksek koruma faktörü içeren kremler kullanılmalıdır.

“Cilt yara ve lekelerini tedavi yolları I.” için yorum yapılmamış

Bu başlığa henüz hiçkimse yorum yapmamış.

Bir Cevap YazınAğız ve Diş Sağlığı - Aile Planlaması - Anne & Çocuk Sağlığı - sağlık